zuzanabenesova.cz
(c) Pearl 2010-2011


           
                   
   

UMĚLECKÁ ČINNOST

Muzikály

V roce 2009 byla Zuzana Benešová obsazena do hlavní ženské role muzikálu Romeo a Julie autorů Zdeňka Bartáka a Eduarda Krečmara (premiéra 15. 7. 2009), kde zaznamenala velký úspěch. Muzikál se hraje v letních měsících na nádvoří Zámku Hluboká nad Vltavou.

První muzikálovou zkušenost zúročila také v muzikálu Baron Prášil (premiéra 25. 2. 2010) autorů Zdeňka Bartáka a Petra Markova. Ztvárnila zde roli pokojské Patricie (a v Prášilových příbězích se objevila i jako trosečnice, mořský vlk a Venuše). Muzikál se hrál v letech 2010-2011 v pražském Divadle Hybernia.

V roce 2011 si zahrála roli Aleny v muzikálu Jedna noc na Karlštejně autorů Zdeňka Bartáka a Petra Markova na motivy hry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně. Muzikál měl světovou premiéru v roce 2005 v Těšínském divadle, poté se hrál v letech 2007-2011 v letních měsících na nádvoří Zámku Hluboká nad Vltavou. Zuzana Benešová nastudovala také roli královny Elišky Pomořanské, kterou ztvárnila ve dvou představeních.

Začátkem roku 2012 získala roli Lízy v muzikálu Casanova autorů Zdeňka Bartáka a Petra Markova. Muzikál měl světovou premiéru 6. 7. 2012 na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou. Hraje se v letních měsících tamtéž.

Od ledna 2013 vystupuje v hlavní roli operety Mam'zelle Nitouche autorů Florimonda Hervého, Henriho Meilhaca a Alberta Millauda, kterou uvádí Hudební divadlo Karlín v Praze. Premiéra se konala 30. 1. 2013.

Vokalistka

Zuzana Benešová působila jako vokalistka ve skupině Petra Muka, vystupovala s ním na nejrůznějších místech nejen ČR.

V roce 2011 působila s Jankem Ledeckým a jeho kapelou Žentour jako voklistka.

Spolupracuje jako vokalistka s Petrem Kolářem, vystupovala např. na jeho Vánočním turné 2011.

Spolupracovala též s kapelou Burma Jones jako vokalistka na Akustickém turné Bohouš Josef a Burma Jones 2011.

Studentské projekty

Jako studentka HAMU se Zuzana Benešová objevuje i ve studentských projektech. V akademickém roce 2009-2010 měla např. tu čest hrát v Zápisníku zmizelého od Leoše Janáčka hlavní ženskou roli, skladatelovu manželku Zdeňku.

V roce 2011 byla obsazena do jedné z hlavních rolí opery Viléma Blodka s názvem V studni.

Koncerty

V minulých letech pořádala Zuzana Benešová každoročně společně s hereckým kolegou Lukášem Randákem (představitel hlavní mužské role v muzikálu Romeo a Julie) koncert v Českých Budějovicích v Koncertní síni Otakara Jeremiáše.

CD

17. 12. 2011 pokřtili Zuzana Benešová a Lukáš Randák první společné CD.

Ostatní akce

Zuzana Benešová příležitostně vystupuje na různých jiných akcích.